BASIN BAYRAMI ARTIK ANLAMSIZ

kkoyuncu İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Serkan Akkoyuncu:Basın bayramı artık anlamsız oldu dedi Akkoyuncu `Basın Bayramı` nedeniyle Üstün Haber Gazetesine yaptığı açıklamada `Tekelleşme sürecinde holdingci medya patronları ekonomik krizi de bahane ederek çok sayıda gazeteciyi kapı önüne koymakta, işsizliğe mahkum etmekte, muhabirlerin büyük bölümü ise zaten kadrosuz ya da çok düşük ücretlerle çalışmakta, artık sıfır zam olağan karşılanmakta, medya kuruluşlarına sendika sokulmamaktadır` dedi.

İktidarın basına tutumuna tepki gösteren Akkoyuncu, `AKP iktidarı 9 yıldan beri kendisinden yana olmayan yayın organlarını gazetecileri düşman olarak görmekte, kendisini ya da uygulamalarını eleştirenlere, ekonomik, siyasal, psikolojik baskılar uygulamakta, `hizaya gelmeyenleri` kapanmaya zorlamakta ve da yakınlarını devreye sokarak satın almaktadır. Yani, kendisine yandaş yapamadığı medya kuruluşlarının üzerine, `ya benim olursun ya yok olursun ` anlayışıyla gitmektedir dedi.

 http://www.mersinsesgazetesi.com/-gAZETECILER-CEMIYETI/AKKOYUNCU-INSAAT-YONETIM-KURULU-BASKANI-SERKAN-AKKOYUNCU-_BASIN-BAYRAMI-ARTIK-ANLAMSIZ-1728.htm