AKKOYUNCU İNŞAAT 8-MART’TA KADINLARI UNUTMADI

Akkoyuncu İnşaat 8-Mart Dünya Kadınlar Günü Dolaysıyla Form Alış-veriş Merkezinde Bayanlara gül Dağıttı.

Etkinliğe Mezitli Kaymakamı Kamil Kıcıroğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Muzaffer Neni,Sosyal Hizmetler İlçe Müdürü Kamuran Zengin ve Çok Sayıda Vatandaş Katıldı.

Akkoyuncu İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Serkan Akkoyuncu Etkinlikte Gazetemize Yaptığı Açıklamada şunları söyledi, "Cumhuriyetimizin kurulmasıyla birlikte kadınlarımız, gelişmiş ülkelerin kadınlarının sahip olduğu tüm hak ve hürriyetlere ulaşmışlardır" dedi.

Akkoyuncu, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla yaptığı açıklamada, kadının ihmal edildiği bir toplumun varlığını sağlıklı bir şekilde sürdürmesinin mümkün olmadığını ifade etti.

Akkoyuncu, "Kadınlarımızın toplumdaki yeri ve görevleri konusunda bir fert olarak kişiliğini kazanması ve toplum içinde hak ettiği yeri alması gerekmektedir. Tarih boyunca Türk kadını sosyal ve kültürel hayatımızın odağında yer almış, zaman, zaman yönetimlerde de etkili olmuştur. Cumhuriyetimizin kurulmasıyla birlikte kadınlarımız, gelişmiş ülkelerin kadınlarının sahip olduğu tüm hak ve hürriyetlere ulaşmışlardır" dedi.

Akkoyuncu İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Serkan Akkoyuncu, şunları kaydetti:"Eğitim seviyesi gittikçe yükselen kadınlarımız, sosyal ve ekonomik hayatta vazgeçilmez bir rol üstlenmekte, sahip oldukları hakları da en iyi biçimde kullanarak ülkemizin gelişmesine ve çağdaşlaşmasına büyük katkı sağlamaktadırlar.

Aile kurumunun temel taşı, değerlerimizin temsilcisi, taşıyıcısı ve koruyucusu olan kadınlarımızın, hayatın bütün alanlarına etkin bir şekilde katılmalarına imkan sağlayacak şartları hazırlamak hepimizin ortak sorumluluğudur.

Bu düşüncelerle her türlü ayrımcılığın sona erdiği, kadınların kültürel, ekonomik ve siyasi hayatta hak ettikleri yeri aldığı bir dünya temennisiyle başta şehit ve gazi anneleri, eşleri olmak üzere bütün kadınların Dünya Kadınlar Günü nü kutluyorum."